Nowosądeckie Centrum Rehabilitacji TUKAN powstało w 2003 roku na obrzeżach Nowego Sącza w otoczeniu rzeki Kamienicy i lasów Beskidu Sądeckiego. W kompleksie tym leczymy schorzenia narządu ruchu.

Dla naszych Pacjentów, na powierzchni 1000m kw., oddaliśmy profesjonalnie wyposażone gabinety terapeutyczne, salę gimnastyczną, trzy-, cztero- i pięcioosobowe pokoje dostosowane dla osób poruszających się na wózkach. W ramach pobytu oferujemy Państwu całodzienne wyżywienie oraz stałą opiekę medyczną.

Leczenie rehabilitacyjne prowadzimy w pełnym zakresie opartym na indywidualnie dobranych dla Pacjenta zabiegach. Pacjenci mogą skorzystać z szerokiego zakresu zabiegów i terapii leczniczych. Leczenie odbywa się w miłej atmosferze, co łączy  w sobie ciepło i klimat domu, z nowoczesnym i specjalistycznym sprzętem rehabilitacyjnym. W leczeniu schorzeń neurologicznych i narządu ruchu, umożliwiamy konsultacje doświadczonych lekarzy specjalistów. Dodatkowo posiadamy bogaty program terapeutyczny, który jest znaczącym wsparciem w procesie leczenia. Zespół fizjoterapeutów i terapeutów dołoży wszelkich starań, aby powrót do pełnej aktywności przebiegał jak najszybciej. Nasze terapie (turnusy lecznicze) pozwalają uśmierzyć dolegliwości bólowe, a następnie odzyskać sprawność ruchową i lepszą kondycję psychofizyczną. Pobyt w naszym ośrodku to olbrzymia szansa na szybki powrót do zdrowia i sprawnego życia.

 

Zaprasza wszystkich pacjentów posiadających skierowanie od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty na zabiegi rehabilitacyjne. Poza rzetelnie wykonanymi zabiegami uzyskacie Państwo porady, jak najlepiej zadbać o swoją codzienną kondycję, korzystając z właściwie dobranych ćwiczeń i sprzętu.


Świadczenia przeznaczone dla pacjentów, którzy ze względu na kontynuację leczenia wymagają stosowania kompleksowych świadczeń rehabilitacyjnych oraz całodobowego nadzoru pielęgniarskiego, a w szczególności dla pacjentów po urazach, zabiegach operacyjnych.

 

Zajmuje się rozpoznawaniem, diagnostyką, leczeniem oraz rehabilitacją wrodzonych i nabytych schorzeń występujących w obrębie narządu ruchu. Lekarz dobiera indywidualnie rodzaj zabiegów wskazany dla pacjenta.
Wizyta w poradni odbywa się na podstawie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu (POZ) i wymaga wcześniejszej rejestracji.
Rejestracja odbywa się na podstawie zgłoszenia: osobistego, telefonicznego, lub za pośrednictwem osoby trzeciej. W dniu rejestracji wyznacza się termin i przybliżoną godzinę realizacji świadczenia oraz umieszcza się go na liście osób oczekujących. W uzasadnionych medycznie przypadkach lekarz specjalista może wydać skierowania na dodatkowe konsultacje, leczenie w innych Poradniach Specjalistycznych albo wystawić skierowanie do leczenia stacjonarnego Szpitala.

Służy pacjentom ze schorzeniami neurologicznymi. Oprócz wyznaczonych przez lekarza badań dodatkowych, uzyskacie Państwo porady, co należy robić by zadbać o swoje zdrowie. Lekarz specjalista poradni neurologicznej może rozpisać Państwu terapię rehabilitacyjną w ambulatorium, skierować do ośrodka dziennej rehabilitacji albo do oddziału stacjonarnej rehabilitacji.

Po skierowanie do poradni neurologicznej należy udać się do lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty, pod którego opieką znajduje się pacjent.