Centrum Rehabilitacji TUKAN w Łabowej to ośrodek leczenia po incydentach neurologicznych, schorzeń i bólów kręgosłupa oraz dysfunkcji narządu ruchu. Oddany do użytku w 2011 roku. Kompleks otoczony jest parkiem i starorzeczem rzeki Kamienica. Bliskość z wszechobecną przyrodą i czystym powietrzem Beskidu Sądeckiego jest dodatkowym czynnikiem, dla którego warto rozważyć pobyt właśnie w Naszym Centrum.

Rosnące oczekiwania klientów oraz coraz większa ich świadomość w zakresie procesu terapii, skłoniły nas do stworzenia miejsca, w którym profesjonalizm łączy się z miłą atmosferą. Na powierzchni około 4000 m kw. oddajemy naszym pacjentom profesjonalnie wyposażone gabinety terapeutyczne, salę gimnastyczną oraz całodobową opiekę medyczną wraz z wyżywieniem. W chwili obecnej dysponujemy pokojami trzy – i czteroosobowymi z ciepłym wystrojem wnętrz. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę o wysokim standardzie.

Leczenie rehabilitacyjne prowadzimy w pełnym zakresie opartym na indywidualnie dobranych dla Pacjenta zabiegach. Pacjenci mogą skorzystać z szerokiego zakresu zabiegów i terapii leczniczych. Leczenie odbywa się w miłej atmosferze, co łączy  w sobie ciepło i klimat domu, z nowoczesnym i specjalistycznym sprzętem rehabilitacyjnym. W leczeniu schorzeń neurologicznych i narządu ruchu, umożliwiamy konsultacje doświadczonych lekarzy specjalistów. Dodatkowo posiadamy bogaty program terapeutyczny, który jest znaczącym wsparciem w procesie leczenia. Zespół fizjoterapeutów i terapeutów dołoży wszelkich starań, aby powrót do pełnej aktywności przebiegał jak najszybciej. Nasze terapie (turnusy lecznicze) pozwalają uśmierzyć dolegliwości bólowe, a następnie odzyskać sprawność ruchową i lepszą kondycję psychofizyczną. Pobyt w naszym ośrodku to olbrzymia szansa na szybki powrót do zdrowia i sprawnego życia.

Zaprasza wszystkich pacjentów posiadających skierowanie od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty na zabiegi rehabilitacyjne. Poza rzetelnie wykonanymi zabiegami uzyskacie Państwo porady, jak najlepiej zadbać o swoją codzienną kondycję, korzystając z właściwie dobranych ćwiczeń i sprzętu.

 

Na oddziale Rehabilitacji Neurologicznej usprawniani są chorzy ze wszystkich kategorii uszkodzeń układu nerwowego. Prowadzona jest kompleksowa rehabilitacja pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu i układu nerwowego, którzy nie są w stanie korzystać ze świadczeń ambulatoryjnych i wymagają całodobowego nadzoru medycznego. Rehabilitacja dostosowana jest indywidualnie dla każdego pacjenta.
Oddział przyjmuje pacjentów bezpośrednio po leczeniu szpitalnym w oddziałach neurologicznych, chorób wewnętrznych, neurochirurgicznych np. po udarach, wylewach , wypadkach, w zaostrzeniu choroby neurologicznej. Skierowanie w tych przypadkach wydaje oddział szpitalny.
Na oddział rehabilitacji stacjonarnej może trafić także pacjent którego stan zdrowia wymaga całodobowej opieki medycznej, a kierowany jest przez lekarza specjalistę: neurologa ,neurochirurga lub rehabilitacji medycznej.

 

Jednostka organizacyjna przedsiębiorstwa, która udziela stacjonarnie i całodobowo usług medycznych obejmujących długoterminową opiekę medyczną pacjentów, którzy nie wymagają hospitalizacji.
Celem działalności ZOL jest przywrócenie pacjentowi możliwie jak największej sprawności fizycznej oraz psychicznej, co w przyszłości pozwoli mu na samodzielne funkcjonowanie w warunkach domowych. Zakład opiekuńczo - leczniczy zapewnia opiekę pielęgniarską przez całą dobę. 

Do zakładu kwalifikują się osoby, które mają zakończony proces leczenia, są  w pełni zdiagnozowane, nie wymagają hospitalizacji,
a jednocześnie ich stan zdrowia nie pozwala na samodzielne funkcjonowanie. W procesie kwalifikacji niezbędna jest dokumentacja obejmująca skierowanie do zakładu opiekuńczo - leczniczego (skierowanie takie wystawia lekarz pierwszego kontaktu lub lekarz prowadzący ze szpitala). oraz wywiad pielęgniarski i zaświadczenie lekarskie, skala Brathel. Ocena stanu zdrowia pacjenta w skali Barthel nie może przekroczyć 40 punktów. Do zakładu nie kwalifikują się pacjenci ze stwierdzoną chorobą nowotworową, pacjenci z poważnymi zaburzeniami psychicznymi oraz pacjenci, których ocena stanu zdrowia w skali Barthel przekracza 40 punktów.  

Na podstawie przepisu prawa oraz umowy NFZ pobyt na tym oddziale jest częściowo współfinansowany ze środków NFZ, a w części dotyczącej zakwaterowania tj. wyżywienia, noclegu odpłatny dla pacjenta.