Centrum Rehabilitacji Tukan wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów już od 15 lat ciesząc się nieustannym zaufaniem.

Widząc rosnące zapotrzebowanie na usługi rehabilitacyjne w sercu miasta Nowego Sącza przy ulicy Jana III Sobieskiego 24 (budynek Merkury) został otwarty kolejny Ośrodek, w którym świadczymy profesjonalną pomoc w szybkim powrocie do zdrowia. Dla naszych Pacjentów, na powierzchni 400m2, oddajemy profesjonalnie wyposażone gabinety terapeutyczne (kinezyterapii, fizykoterapii, masażu i terapii manualnej), salę gimnastyczną oraz gabinet lekarski. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

 

Centrum Rehabilitacji Tukan to nowoczesna placówka wyposażona w wysokiej jakości sprzęt i wykwalifikowaną kadrę, w swoich komfortowych i przestronnych wnętrzach udziela świadczeń zdrowotnych w ramach Oddziału Rehabilitacji Dziennej Ogólnoustrojowej  oraz Ambulatorium Rehabilitacji .

W zakresie leczenia ambulatoryjnego oraz na Oddziale Dziennym, pacjenci dochodzący na zabiegi mogą skorzystać z pełnego pakietu świadczeń rehabilitacyjnych odpłatnie w atrakcyjnych cenach lub w ramach umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia

CENNIK zabiegów fizjoterapeutycznych dostępny jest w zakładce "Dla pacjenta"

Pacjenci mogą korzystać z terapii i zabiegów na podstawie skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego - np. podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalisty.

W ramach rehabilitacji w warunkach ambulatoryjnych pacjentowi przysługuje maksymalnie 5 zabiegów dziennie w cyklach terapeutycznych do 10 dni zabiegowych. Terminy zabiegów (dzień, godzina) są każdorazowo ustalane przez personel.

Pacjent jest zobowiązany do stosowania zaleceń personelu odnośnie przygotowania do zabiegu oraz postępowania w trakcie zabiegu.

 

Świadczenie polegające na kompleksowej rehabilitacji wielonarządowej, ze szczególnym uwzględnieniem rehabilitacji ze wskazań ortopedycznych (po urazach, po zabiegach operacyjnych, schorzeń przewlekłych), neurologicznych, reumatologicznych, onkologicznych, pulmonologicznych.

Przysługuje pacjentowi, którego stan zdrowia nie pozwala na rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych, a pacjent nie wymaga całodobowego nadzoru medycznego.

Rehabilitacja na Oddziale Dziennym trwa od 15  do 30 dni zabiegowych (pn-pt), w czasie których wykonywanych jest średnio 5 zabiegów dziennie.

Na Oddział Rehabilitacji Dziennej, na druku: skierowanie do szpitala wystawia:

  • lekarz oddziału: urazowo-ortopedycznego, chirurgicznego, neurochirurgicznego, neurologicznego, reumatologicznego, chorób wewnętrznych, onkologicznego, urologicznego pediatrii, endokrynologii dziecięcej, diabetologii dziecięcej, ginekologicznego, rehabilitacji ogólnoustrojowej, neurologicznej, pulmonologicznej, kardiologicznej
  • lekarz poradni: rehabilitacyjnej, urazowo-ortopedycznej, neurologicznej, reumatologicznej,

 

Na zabiegi fizjoterapeutyczne pacjent zobowiązany jest posiadać:

  • obuwie zamienne,
  • strój sportowy,
  • ręcznik.

 

W procesie terapeutycznym szczególną rolę przywiązujemy do indywidualnego podejścia do każdego pacjenta oraz kompleksowej pomocy. Wysoki standard rehabilitacji, nieustanny rozwój naszego personelu, potwierdzony międzynarodowymi certyfikatami oraz komfortowe warunki oferowane naszym pacjentom sprawiają, że Centrum Rehabilitacji Tukan jest miejscem wysokich kompetencji medycznych z zakresu rehabilitacji na europejskim poziomie.

 

Od maja 2018r z rehabilitacji w EGZOSZKIELECIE EKSO GT można korzystać również na terenie małopolski. Jesteśmy w tym obszarze pierwszymi posiadaczami tego najnowocześniejszego sprzętu do reedukacji chodu. Zapraszamy do skorzystania z treningów.

 

 

EFEKTY

 

Dzięki specjalizacji skutecznie pomagamy pozbyć się bólu i odzyskać sprawność.

 

 POFESJONALIZM

 

W codziennej pracy z zaangażowaniem, fachowo podchodzimy do każdego Pacjenta. Stosujemy wyłącznie sprawdzone metody.

 

OSIĄGNIĘCIA

 

Setki zadowolonych pacjentów. 

Wielu osobom pomogliśmy wrócić do pełnej sprawności po kontuzjach, urazach i operacjach. Pacjenci chętnie nas polecają.

 

15 LAT DZIAŁALNOŚCI

 

Już od 2003 roku świadczymy skuteczną pomoc z zakresu rehabilitacji medycznej urazów narządu ruchu.